חרב בכפרים- מסע הכומתה של לוחמי אוגוסט 13
20/02/2014 09:59:07

 

החיילים הדרוזים של פלוגת הטירונים אשר התגייסו באוגוסט 13 השלימו עוד חלק במסעם הארוך בדרך להפוך ללוחמים מקצועיים- כאלה המומחים לגבול הצפוני של מדינת ישראל.

 

פלוגת הטירונים של הגדוד עברה בהצלחה את המסע האורך כ-55 ק"מ, מסע מיוחד העובר בין 9 כפרים ונמשך יום שלם. "למסע יש חשיבות גדולה עבור הגדוד והעדה ומוכיח את הקשר הישיר בין ביטחון המשפחות לפעולת הלוחמים" הסביר מפקד הפלוגה, סרן אדם ג'מאל.

 

 

 

 

המסע כומתה של גדוד חרב מהמיוחדים בצה"ל ומחבר בין כל הנוכחים בו להתרחשות-משפחות, צופים מהחלונות ושאר המלווים במכוניות. "המסע הוא סוג של יום חג המחבר את הקהילה לגדוד" סיפר סא"ל ראפת חלבי, החיילים אשר צועדים ברחבי הכפרים מביאים את גאוות היחידה לדור הצעיר של העדה שמקבל זאת ומייחל להגיע ליום בו גם הוא יתגייס לשורות הגדוד. ואכן, בין המחזורים האחרונים נרשמה עלייה של 7% במספר המתגייסים ולאחריה עלייה של 28%, הודות לעשייה ענפה הכוללת מיזמי התנדבות שונים, כאלה שהגבירו את הרצון לגיוס בקרב הצעירים. עלייה זו באה לאחר שלפני כשנתיים נרשמה ירידה באחוזי הגיוס לגדוד, זאת בעקבות חשיפה של המתגייסים ליחידות אחרות.

 

כידוע, בפני כל מועמד לשירות ביטחון מהעדה הדרוזית ניצבת ביום גיוסו הבחירה בין גדוד חרב לבין כל מסגרת אחרת בצבא, הגיוס לגדוד הוא על בסיס התנדבותי על אף שמונהג גיוס חובה בקרב העדה, שמספקת נתונים מרשימים של גיוס בהשוואה לאחוז המתגייסים בכלל האוכלוסייה. מפקד מגמת ההכשרה, סרן אסעד אחסאן מסכם זאת: "הקשר בין העדה לגדוד וגאוות היחידה הם בסופו של דבר מה שמביא את הלוחמים לשורות הגדוד".

 

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!