כתב אישום נגד שלושה בגין רצח הזמר שפיק (כבהא) מסאלחה
23/01/2014 14:41:13

פרקליטות מחוז חיפה-פלילי הגישה היום, באמצעות עו"ד אפרת ברזני וענת שטיינשניד, לבית המשפט המחוזי בחיפה שני כתבי אישום נגד שלושה נאשמים בגין רצח הזמר שפיק (כבהא) מסאלחה.

בית המשפט האשים שלושה,

חאלד בן אחמד ג'בארין ואמל בן מחמד מחאמיד באשמות קשירת קשר – עבירה לפי סעיף 499 (א)(1) לחוק העונשין, תשל"ז – 1977. אשמת רצח- עבירה לפי סעיפים 300(א)(2) + 29 לחוק העונשין, תשל"ז – 1977. ואשמת החזקה ונשיאה של נשק שלא כדין – עבירה לפי סעיפים 144(א)+(ב) + 29 לחוק העונשין, תשל"ז – 1977.


והשלישי מוחמד בן סעד מחאמיד באשמת סיוע להריגה – עבירה לפי סעיפים 298 + 31 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

 

 

העובדות עליהן מתבסס כתב האישום:

 

1.    בחודש יולי 2012 התקיימו מסיבת החינה וחתונתו של זקי ג'בארין (להלן: "זקי"), כשלאחד מהאירועים הוזמן להופיע הזמר שפיק (כבהא) מסאלחה נושא ת.ז. 056857469 (להלן: "המנוח"). בשל התחייבות קודמת נבצר מהמנוח להיענות להזמנה, דבר שהעלה את חמתם של חאלד  ג'בארין, אחיו של זקי (להלן: "חאלד") ושל בני משפחתו. 


2.    בעקבות האמור לעיל, בתאריך 22.10.13 או בסמוך לכך, קשרו ח'אלד והנאשם 1 קשר להמית את המנוח בירי (להלן: "הקשר"), וזאת לאחר שנודע להם כי המנוח אמור להופיע בתאריך 22.10.13 בשעות הערב באירוע המתקיים בגן האירועים "אל וואחה" שבאום אל פחם (להלן: "גן האירועים").  


3.    במסגרת  הקשר ולשם קידומו, בתאריך 22.10.13, בהיותם בבית הקפה "סוהייב" שבאום אל פחם (להלן: "בית הקפה"), פנה חאלד אל הנאשם 2 שעבד בחנות למכירת קטנועים, וביקש ממנו קטנוע כדי שישמש אותו ואת הנאשם 1 בביצוע הרצח. חאלד הציג בפני נאשם 2 מצג לפיו הוא זקוק לאופנוע כדי לירות לכוונו של רכב שעשוי להימצא בו אדם, מבלי לשתפו בכוונה לגרום למותו של המנוח. 


4.    הנאשם 2 נעתר לבקשתו של חאלד, והגיע בשעות הערב לבית הקפה כשהוא רכוב על קטנוע (להלן: "הקטנוע") ופגש בנאשמים. הנאשמים וחאלד נסעו לביתו של חאלד, שם, בנוכחותו של האחרון, הסירו הנאשמים את לוחית הזיהוי של הקטנוע. לאחר מכן עזב הנאשם 2 את המקום ברכבו של חאלד, כשהוא משאיר בידי הנאשם 1 וחאלד את הקטנוע.


5.    בהמשך לקשר ולצורך מימושו, הצטיידו הנאשם 1 וחאלד בנשק שסוגל לירות כדור שבכוחו להמית אדם ובתחמושת (להלן: "הנשק"; להלן: "הכדורים"), ובשעה 23:49 או סמוך לכך הגיעו אל גן האירועים כשהם רכובים על הקטנוע והמתינו לסיום הופעתו של המנוח ולעזיבתו את המקום.


6.    סמוך לאחר מכן, בתאריך 23.10.13 בשעה 00:03 לערך, לאחר שהסתיימה ההופעה, עזב המנוח את גן האירועים ברכב אופל קורסה השייך להילאל בדראן, שנהג בו, (להלן: "הרכב") (להלן:"הילאל"), כשהמנוח יושב לידו ובמושב האחורי יושב נוסע נוסף. באותו זמן, ולצורך מימוש הקשר, עזבו גם הנאשם 1 וחאלד את המקום כשהם רכובים על הקטנוע ונוסעים לפני הרכב.


7.    בהמשך הדרך, המתינו הנאשם 1 וחאלד על הקטנוע, בצד הדרך, עד שהרכב חלף על פניהם, ונסעו אחריו. בהגיעם  לכיכר המשטרה שבאום אל פאחם או סמוך לו, עקפו הנאשם 1 וחאלד את הרכב מימין, ונצמדו עם הקטנוע אל חלקו הימני של הרכב, ליד מקום מושבו של המנוח. חאלד והנאשם 1 ירו באמצעות הנשק לעבר המנוח  שלושה או ארבעה כדורים שלפחות שניים מהם פגעו בו, וכל זאת עשו מתוך כוונה לגרום למות המנוח ולאחר שהחליטו לעשות כן. 


8.    אחד מהקליעים שירו חאלד והנאשם 1 במנוח פגע בחזהו והביא למותו וזאת כתוצאה מהלם תת נפחי, בעקבות איבוד דם נרחב, ממעבר הקליע דרך עליית הלב השמאלית ופגיעה בכלי הדם הגדולים של אונות הריאה התחתונות.


9.    במעשיהם  המפורטים לעיל:  

א.    קשרו הנאשם 1 קשר עם חאלד  להמית את המנוח.
ב.    גרמו הנאשם 1 וחאלד, בצוותא חדא, בכוונה תחילה, למותו של המנוח, לאחר שהחליטו להמיתו, והמיתוהו, בדם קר, בלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה בנסיבות בהן היו יכולים להבין את תוצאות מעשיהם ולאחר שהכינו עצמם להמיתו, והכינו את הנשק שבו המיתוהו , שאותו החזיקו, נשאו והובילו בלא רשות על פי דין. 
ג.    סייע הנאשם  2 לחאלד ולנאשם 1  לגרום למותו של המנוח במעשה אסור.

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!