בחירות חוזרות בנצרת בשל פגמים שנפלו בהליך הבחירות
22/01/2014 17:21:43

לפי עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שהוגשה לבית המשפט לעניינים מינהליים בנצרת, יש להורות על ביטול הבחירות לראשות העיר נצרת ועריכתן מחדש, וזאת בשל פגמים שנפלו בהליך הבחירות.

 

בעמדת היועץ המשפטי לממשלה נאמר, כי בשל חומרת הטענות שהעלה המועמד עלי סלאם, שהפסיד בבחירות, נערכו בדיקות עובדתיות ומשפטיות בשיתוף הגורמים המוסמכים במשרד הפנים, בשב"ס ובמשרד המשפטים, אשר על יסודן גובשה עמדת היועץ המשפטי לממשלה ומשרד הפנים.

 

עוד נאמר כי "בהליך הבחירות לראשות העיר נצרת שנערכו ביום 22.10.13 נפלו פגמים הפוגעים פגיעה ממשית בטוהר הבחירות ועומדים במבחנים המפורטים בהוראות החוק והפסיקה המצדיקים ביטול תוצאות הבחירות ועריכת בחירות חוזרות לראשות העיר. הפגמים הנ"ל יורדים לשורש העניין ויש בהם כדי להשפיע על תוצאות הבחירות".

 

בעמדה נכתב, כי "מבדיקה שערכה המדינה עולה כי 11 אנשים בקלפיות שונות אשר סומנו בשני פנקסי הבוחרים כמצביעים, לא שהו בישראל ו/או שהו במעצר ו/או היו במאסר ביום הבחירות. לאור פער הקולות בין הצדדים, העומד ברגע זה על 9 קולות (ולפי עמדת משרד הפנים הפער עומד על 7 קולות, הרי ליקוי זה עלול להשפיע על תוצאות הבחירות ויכול להטות את תוצאות הבחירות למועמד כזה או אחר". 

 

 

 

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!