נשיא המדינה פתח את ועידת הגליל השביעית בטבריה
31/12/2013 21:34:03

הנשיא התייחס בדבריו לחשיבות השקעת משאבים בנגב ובגליל ואמר: "יש לשנות את סדרי העדיפויות הלאומיים ולהשקיע משאבים בנגב ובגליל- בהשכלה גבוהה, בתשתיות ובמרכזי הייטק"

 

הנשיא התייחס בדבריו לתהליך המשא ומתן בין ישראל לפלסטינאים ואמר: "החוזק האסטרטגי הגדול ביותר של ישראל הוא הסכם שלום. אם יהיה שלום יימצאו תקציבים שלא חשבנו עליהם. ישראל עומדת היום בפני מצב חדש הטומן בחובו אפשרויות חדשות. גם האיחוד האירופי וגם הליגה הערבית מציעים לנו היום הצעות שרק לפני כמה שנים עוד חלמנו עליהן. פעם גם אמרו שהסכם שלום עם מצרים וירדן הוא בלתי אפשרי, והיום אנו מבינים כי מדובר בהסכמי שלום חשובים. אני מאמין שישראל עומדת בפני אפשרויות חדשות והייתי רוצה שרבים מאתנו ישתחררו מדעות קדומות. כולנו מבינים שבכדי להשיג שלום נצטרך לוותר על שטחים. אין על זה ויכוח. אם הממשלה החליטה לא להקים התנחלויות חדשות צריך לעמוד בזה".

 

פיתוח הנגב והגליל

בנוגע לפיתוח הנגב והגליל הדגיש הנשיא בדבריו את הדחיפות והחשיבות שיש לתת לנושא זה בסדר עדיפויות הלאומי וקרא להקצאת משאבים גדולה ומהירה יותר: "יש לשנות את סדרי העדיפויות הלאומיים ולהשקיע משאבים בנגב ובגליל- בהשכלה גבוהה, בתשתיות ובמרכזי הייטק. לא צריך לתת עדיפות לדבר פרט לנגב ולגליל. יזמנו ופיתחנו את תחום הרפואה בצפת מתוך כוונה להרחיב את זה בהמשך, צריכה להיות אוניברסיטה בגליל בעלת מספר קמפוסים. אני גם שמח לראות את ההתפתחות הגוברת במגזר הערבי. פארק ההייטק בנצרת בו עובדים יחד יהודים, ערבים ודרוזים, הוא צעד ששינה את פניה של נצרת. חתמתי על הסכם עם אוניברסיטת טקסס שתקים שלוחה בנצרת. הגליל הוא כוח קסום ומושך ויש בו פנינים שאין בשום מקום אחר כמו למשל הכינרת. לממשלה יש חזון מצוין וצריך לבצע אותו מה שיותר מהר. אני חושב שבעניין הזה אני מדבר לדעת כולם".

 

בכנס השתתפו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, שרת המשפטים ציפי לבני, ראש העיר טבריה יוסי בן דוד ומכובדים רבים נוספים.


השר לפיתוח הנגב והגליל ציין כי הסטודנטים בפקולטה לרפואה בגליל הם היום היחידים המשתווים לאברכים, מבחינת התקצוב והסיוע.
גולת הכותרת של החינוך וההשכלה בגליל היא בית הספר לרפואה. כבר בתום השנה הזו אנחנו מסיימים את המחזור הראשון של הרפואה בצפת ועשרות רופאים חדשים יצטרפו למערך הרפואה בגליל. היעד הבא והצורך האמיתי של הגליל הוא להקים אוניברסיטה בגליל בהקדם האפשרי, זה מה שיחולל את השינוי. ניקח את המכללות המצויינות שיש בגליל ונהפוך אותן לאוניברסיטה רבת קמפוסים. התוספת התקציבית הנדרשת היא אפסית וזה יביא לשינוי דרמטי".

ממצאי סקר שערכנו בקרב סטודנטים, 46% מהסטודנטים בארץ יהיו מוכנים לשקול ללמוד בגליל, אם תוקם שם אוניברסיטה. בנוסף, תכנית תעסוקה לבוגרי תואר ראשון, במסגרתה המשרד יממן את משכורתם בשנה הראשונה לעבודה, בהתחייבות המעסיק לשלוש שנות עבודה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!