תערוכת צילום למרכז נעורים גוליס
28/12/2013 11:49:30

 התקיימה ביום חמישי אחר הצהריים תערוכת צילומים של בני נוער מג'וליס בבניין המועצה המקומית!

סימן הקריאה בא להדגיש את השינוי שחל במועצה המקומית, בייעוד שלה, ובתפקידים שהיא נושאת, לא זאת בלבד שהמועצה המקומית ביוזמת העומד בראשה מר סלמאן עאמר מחוללת שינוי במעשים, אלא גם בתפישה של כולנו בתפקיד שהמועצה המקומית נושאת. לא ויתור על כח וסמכות וחוסר מעש, אלא יוזמה ונטילת אחריות, אך ברשותכם/ן נעבור לסיקור התערוכה עצמה, במהשך נחזור למועצה המקומית וההנהגה שלה

תערוכת הצילומים התקיימה ע"י מרכז נעורים בשיתוף עם מרכז מעשה, שמעלה יהודים מארה"ב ארצהלהתנדבות בישראל

בשנה שעברה, התקיימה תערוכת צילומים במתנ"ס ג'וליס והובלה ע"י אילן מאד'י ומייקל, יהודי מארה"ב אשר החליט לבצע עלייה ארצה לאחר התוכנית (ברוך הבא ארצה מייקל!)

השנה התוכנית גם כן מובלת ע"י אילו מאד'י ממרכז נעורים, וע"י בדר עבאס חסין, אשר נאמה בשפה עשירה, והתאגתה בהיותה תושבת ג'וליס, וציינה, תחילה ספק באובייקטיביות, את היות המרכז בג'וליס המוביל מבין שאר המרכזים, אך לאחר ששאר הנואמים עלו ושיבחו גם הן את המרכז בג'וליס, את הפעילות שיוזמים כאן, התברר כמובן שהשבחים שבדר חילקה תיארו במדויק ובצורה אובייקטיבית את המרכז, ואגב קודם כל את פועלה היא בעצמה, ואת פועלו של אילן מאד'י מנהל מרכז נעורים, ואת העבודה של הנערים והנערות עצמם/ן!

בתערוכה היו צילומים מקסימים, מיותר לציין, כי בני ובנות ג'וליס מוכשרים, שלא לדבר על הגיל היותר מבוגר, ורק נזכיר את סלימאן ואייל עאמר שזכו במקומות הראשונים בתערוכות צילום צה"ליות, אייל בשנה שעברה, וסלימאן זה עתה (וסוקר בכתבה בשבוע שעבר).

התערוכה תנדוד לבניין הספריה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב ב 13 לינואר, 2014 (13/01/2014), ואנו מאמינים שכל היוזמים/ות, והנערים/ות יקבלו/תקבלנה מחמאות גם שם.

במהלך התערוכה נאם אילן מאד'י, אחריו נאמה בדר עבאס חסין, היא ציינה שראש המועצה תומך (גם לפני היבחרו לראשות המועצה) בתוכנית ובפועלה, ציינה גם שיתוף פעולה מצד משרד ראש הממשלה (שאחד העומדים בראשו הינו לא אחר משאר בעלה האשם חסין, אשר ינאם מיד אחריה), את משרד החינוך ואת משרד פיתוח הנגב והגליל.

לאחר בדר, נאם מר האשם חסין וגם הוא ציין את מצויינתו של המרכז בג'וליס, וציין שראש המועצה תומך ובודק את התקדמות הפעילות בתוכנית ע"ח חברות מתמחות מהטובות בארץ!, על כן אנו מברכים את ראש המועצה אשר סופסוף עושה את מה שכתבנו רבות, אם מוציאים כסף, חשוב לוודא שהוא הולך למקומות הנכונים, חשובה הבקרה על הכספים, כי זהו משאב מוגבל. ראש המועצה המקומי בא מרקע עסקי/פילנתרופי אשר מבין לעומק התנהלות תקינה מהי.

לאחר מכן נאם ראש המועצה מר סלמאן עאמר ממש בקצרה ואמר שני דברים:

1. אל תפחדו/תפחדנה להעז ולנסות, ואל תחשבו/תחשובנה שאתם/ן מוגבלים/ות בגלל היותכם/ן דרוזים/יות ו/או בגלל מיקומנו בכפר ג'וליס!

2. תתנדבו/תתנדבנה! אם מרכז מעשה דואג להביא יהודים/יות מארה"ב לישראל להתנדב, גם אנו מחוייבים/ות להתנדב בחברה שלנו (בפרט).

בנוסף אמר ראש המועצה שבקרוב ימנה אחראי לכל תנועות הנוער אשר עובדות בכפר, והלה יהיה/תהיה אחראי/ית שכל מה שדרוש לתנועות הללו יימצא, ושלא יחסר דבר, החל מציוד, דרך תמיכה בארגון וכלה במתקנים ראויים ופועלים כנדרש.

לאחר מכר נאם חבר הכנסת (והשר לשעבר) אבי דיכטר, אשר הקדים את ביקורו למועצה במקום השעה 17:00, מר אבי דיכטר שהיה ראש השב"כ דובר ערבית רהוטה, שאל אם לדבר בערבית אן בעברית, וכמובן שנענה שעברית, אך הוא סיפר תחילה בדיחה בערבית ואחריה נאם בעברית ושיבח את הנערים והנערות ואת כל האמונים על התערוכה. השר לשעבר גם שאל באילו שפה מדברים המתנדבים עם הנערים/ות, ונענה באנגלית (עם מתנדבים מהארץ, אשר דואגים לתרגם לעברית ולערבית).

אנו נפעמים מהתערוכה, ומהשינוי אשר מתחולל כנגד עינינו במועצה המקומית ובתפקיד אשר היא נוטלת לעצמה (מה שהיה צריך להיות מימיה הראשונים של המועצה).

יישר כח לכל היוזמים/ות, לנערים/ות, אנו בפתחה של תקופת חדשה אשר באה עלינו לטובה 

תודה לבדר עבאס חסין אשר שלחה לנו מידע מפורט לגבי התוכניות השונות, (ועל פועלה כמובן), ותודה לאניל סעב על התמונות!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!
x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!