זו מונית או משטרה?
24/12/2013 13:15:15

האם באגף התנועה מצאו דרך חדשה למנוע מהנהגים לעלות על הכביש אחרי ששתו אלכוהול? אזרחים שנסעו באזור המרכז הבחינו בניידת משטרה יוצאת דופן, שבחציה נצבעה כמו מונית. המטרה: לגרום לנהגים להבין כמה כסף יוכלו לחסוך אם במקום לאחוז בהגה אחרי הבירה - פשוט יזמינו טקסי.

אזרחים רבים הופתעו כשהבחינו בניידת משטרה חריגה למדי באזור המרכז. הניידת, שחציה נצבע בצהוב בדומה למונית, נשאה על גביה מסרים נגד נהיגה ושתיית אלכוהול.
הכיתוב שעל גבי הניידת הייחודית פונה ככל הנראה לאלו הבוחרים בנהיגה בשכרות על פני נסיעה במונית במצב זה, בשל העלויות הכלכליות הכרוכות בכך. כך למשל, על חלקה האחורי של הניידת שנצבע בצהוב ממש כמו מונית, נכתב כי "נסיעה זו תעלה לך כ-50 שקלים". לעומת זאת על חלקה הקדמי של המכונית שנצבע כמו ניידת משטרה - מופיעה רשימת עלויות ארוכה בהרבה.

 


"ראיתי את הניידת הזו בשעות הבוקר באזור בית דגן", סיפר אחד מעוברי האורח שהבחין בניידת. "מלבד הכתובת 'אם שותים לא נוהגים', על חלקה הקדמי של הניידת הופיע פירוט של הקנסות וההוצאות הכרוכות בנהיגה בשכרות".
כך למעשה בוצעה השוואה בין עלות הנסיעה במונית, לעומת העלויות שבהן עלול לשאת מי שיבחר לנהוג בגילופין. על פי הפירוט שהופיע על גבי המכונית, העלויות הללו, הכוללות בין השאר הוצאות על חלופת נהיגה בזמן שלילת הרישיון, הוצאת רישיון מחדש, שכר טרחה עבור עורך דין ועלות אחסנת רכב מושבת - מסתכמות בכ-25 אלף שקלים.
"אין ספק שמדובר במראה חריג", הוסיף האיש. "אני יכול לנחש שמאחר ועל המונית קיימים כיתובים רבים בנוגע לאיסור הנהיגה תחת שכרות, אפשר שמדובר במסע פרסומי של המשטרה לקראת חגיגות ראש השנה האזרחית".


מאגף התנועה נמסר בתגובה: "מדובר בחלק ממהלך ההסברה נגד עבירת נהיגה בשכרות".

מקור: רשת

 

מונית או ניידת משטרה?

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!