נשיא המדינה שמעון פרס ביקר היום במרכז חירום בירושלים ונפגש עם ילדים ועשרות מתנדבים
15/12/2013 23:38:20

"אתם הגאווה החמה של ירושלים- באתי לומר לכם תודה"

נשיא המדינה שמעון פרס סייר היום במרכז חירום המפעיל עשרות מתנדבים המקבלים פניות מכל רחבי העיר ומחלקים מזון חם, שמיכות ותנורים בליווי צוות רפואי, עבור קשישי ירושלים המתמודדים עם הסערה והקור הקשה. בפתח המקום קיבל את הנשיא ראש העיר ניר ברקת  שהציג לנשיא את עבודת המרכז והחמ"ל אשר מקבל פניות מכל רחבי העיר ושולח צוותי סיוע באמצעות ג'יפים, ועליהם מתנדבים, עובדי עירייה וצוותים רפואיים במידת הצורך.

הנשיא שוחח עם עשרות המתנדבים שתיארו בפניו כיצד ביקרו מרגע פתיחת הצירים היום בעשרות בתי קשישים באמצעות משאיות חלוקה, סייעו לכוחות הביטחון בפילוס השלג וחילקו מוצרים בסיסיים לבתים, ושלוש מנות מזון חמות. המתנדבים הדגישו כי עברו דלת דלת על מנת לוודא כי לא יישאר קשיש אחד בירושלים הסובל מקור או מרעב.

הנשיא ביקש לחזק את ידי הילדים ועשרות המתנדבים והודה להם על העבודה המבורכת ואמר: "אתם הגאווה החמה של ירושלים, אני גאה בכם, באנשים אשר פתחו את הבית ואת הלב עבור אחרים, ובאלה שעזבו הכל ובאו למרכז כדי לעזור. באתי לומר לכם תודה כאזרח ותושב ירושלים, הוספתם הרבה חן ואדיבות לימים הקשים".

לאחר מכן התפנה הנשיא לשיחה קצרה עם ילדי ירושלים אשר נמצאו במרכז, וסיפרו על הימים הארוכים שעברו ללא חשמל: "השתמשנו בפנס, עכשיו חזר החשמל לבתים והכל בסדר, ניצלנו את הזמן גם ליהנות בשלג עם המשפחה והחברים". יצוין כי במרכז שהוקם במתנ"ס בשכונת קריית יובל בירושלים על ידי הקרן לידידות, מתנדבים תלמידי המכינה הקדם צבאית "אחריי", אזרחי העיר ששמעו על המבצע והתגייסו לסייע, וסטודנטים תושבי השכונה.

 

 


 


 

אהבתם? מוזמנים לשתף!
x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!