אגף התנועה נערך לקראת ערב תחילת השנה האזרחית החדשה 2019 (סילבסטר
31/12/2018 21:14:51
דוברות המשטרה (אגף התנועה):במהלך השנה האחרונה חלה עלייה משמעותית באכיפה של שוטרי משטרת ישראל נגד עבירת הנהיגה תחת השפעת אלכוהול, מנתונים שעולים: בשנת 2017 נתפסו 5,993 נהגים תחת השפעת אלכוהול, לעומת שנת 2018 (20.12) שבה נתפסו 6,786 נהגים בגילופין. מנתונים נוספים שיש בידנו עולה כי, בערב הסילבסטר בלבד נתפסו בשנת 2016 - 89 נהגים בגילופין, בשנה מקבילה 2017 נתפסו 59 נהגים בגילופין ובערב הסילבסטר והמעבר לשנת 2018 נתפסו 58 נהגים בגילופין.*
 
בערב הסילבסטר יוצאים לבלות? שותים אלכוהול? שימו לב! במסגרת ההיערכות לערב הסילבסטר, משטרת ישראל מתגברת את כוחותיה במאות שוטרים ומתנדבים אשר יתמקמו בסמוך לאזורי הבילוי ובמעטפת הרחבה, לצד זה אגף התנועה יתמקד בצירים הבינעירוניים, וינהל את התנועה תוך הכוונה והזרמה של משתמשי הדרך. 
 
*במהלך הלילה, שוטרי אגף התנועה יבצעו פעילות אכיפה מוגברת באפס סובלנות נגד עבירות מסכנות חיים ובריונות, תוך שימוש במחסומים ועמדות בדיקה ובדגש על איתור נהגים בהשפעת אלכוהול/סמים.* 
 
נהגים רבים יוצאים לבלות תוך שתייה מרובה של אלכוהול כשבסוף הבילוי לעיתים, עולים על הרכב באופן רשלני ונוהגים, תוך ידיעה מוחלטת כי הדבר מסכן אותם ואת כלל משתמשי הדרך. משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים לשמור על ערנות וריכוז בזמן הנהיגה, ולא לנהוג לאחר שתיית משקה אלכוהול. 
 
לצד פעילות האכיפה וכשירות לציבור, ימוקמו עמדות בידוק והסברה במקומות הבילוי ברחבי הארץ, אשר יאפשרו לנהגים לבדוק את רמת האלכוהול בטרם יעלו לרכב, יבצעו עבירה ואף יהוו סכנה. מטרת הפעילות מצד אחד, לאפשר לחוגגים להגיע ליעדם בשלום ומצד שני, לאתר נהגים הפוגעים בביטחון הנהגים הנורמטיביים בכבישים ולהעמידם לדין ציינו במשטרה.
 
 
*דגשים לציבור הנהגים:* 
 
*עצירת הרכב בשולי הדרך אסורה-* בעת תקלה טכנית ברכב או כל צורך אחר לעצירה יש להימנע ככל שניתן מעצירה באמצע הדרך ולפנות במהירות את הכביש, עצירה או חניית הרכבים בשוליים מהווה סכנה ממשית לחיי אדם, השוליים הינם חלק מהכביש והעצירה מותרת רק במקרה חירום, מומלץ לנהגים לעצור במפרצי חנייה מוסדרים או בתחנות הדלק להתרעננות.
 
*היסח הדעת-* ציבור הנהגים מתבקש לנהוג עפ"י חוקי התעבורה ולהימנע משימוש בטלפונים ניידים בזמן נהיגה, ידוע כי יש קשר ישיר בין תאונות דרכים לבין עבירות היסח הדעת. שוטרי אגף התנועה יפעלו בניידות גלויות וסמויות במטרה לבצע אכיפה אפקטיבית וממוקדת כנגד עבירות אלה על מנת להרתיע את הנהגים ולהשפיע בצמצום תאונות הדרכים.
 
מצ"ב תמונות וסרטון קרדיט דוברות המשטרה
אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!