סגן השר ירון מזוז בסיור בכפרים הדרוזים ישנה מצוקה קשה בתחום פינוי הפסולת
31/12/2018 00:17:05

סגן השר להגנת הסביבה, ויו"ר פרויקט מחשב לכל ילד ח"כ ירון מזוז, קיים אתמול סיור במועצות דרוזיות בצפון. במהלך סיור קיים ביקור מקצועי במועצות המקומיות אבו סנאן, ירכא, יאנוח-ג'ת וג'ולס. אל סיורו התלוותה מנהלת מחוז צפון דורית זיס וצוות מקצועי של המשרד להגנת הסביבה.

לדברי סגן השר מזוז: "סיירתי ברשויות הדרוזיות עם מנהלת מחוז צפון, שעושה עבודת קודש. נפגשתי עם ראשי המועצה ושמעתי על הבעיות הסביבתיות איתן הם מתמודדים. ישנה מצוקה קשה בתחום פינוי הפסולת, תחנות מעבר ואתרי הטמנה. הרשויות זקוקות לסיוע אמיתי, ומצד שני, עליהן להגיש ולנצל את התוכניות שהממשלה מעמידה לרשותן. לאור הבחירות המוניציפליות,  ולאור זאת שנבחרו ראשי מועצה חדשים, זיהיתי רצון אמיתי לפתור את הבעיות הסביבתיות ולגשת לתוכנית בצורה רצינית. אנו נעשה ככל שביכולתנו כדי לעזור לרשויות, ולמצות את הפוטנציאל הגלום בתוכניות הקיימות."

במסגרת ביקוריו הוסיף סגן השר מזוז לדון עם ראשי המועצות על מימוש פרויקט מחשב לכל ילד ביישובים במהלך שנת 2019. בביקורו בכפר יאנוח- ג'ת אף השתתף בטקס סיום הפרויקט, במעמד ראש המועצה הנכנס מודי סעד, חברי מועצת יאנוח-ג'ת, בני המשפחות והתלמידים. "אני שמח ונרגש להיות כאן", פתח סגן השר מזוז את האירוע, "בכל אחד ואחת מהילדים שלנו טמון פוטנציאל אדיר שאני תקווה שבזכות הפרויקט יגיע לידי מימוש. אני גאה להוציא לפועל את החזון שלנו לעתיד טוב יותר לילדינו. כילד, גם אני חוויתי קשיים לא פשוטים ואני מודע לאתגרים שאתם מתמודדים איתם. עם המוטיבציה שלכם והרוח הגבית, אתם צועדים אל עתיד מבטיח. אני מאמין שכאן, באולם הזה, יושב המנכ"ל הבא של החברה הגדולה במשק, סגן השר הבא, והמנהל הבכיר בשירות המדינה."

עם היבחרו לכנסת בשנת 2015 מונה סגן השר ירון מזוז, על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ליו"ר המועצה הלאומית לפרויקט מחשב לכל ילד.  הפרויקט הוקם בשנת 1996 על ידי אנשי עסקים מובילים בארץ וקיבל את חסותה של ממשלת ישראל. במסגרת הפרויקט מוענקות מדי שנה אלפי ערכות מחשב לילדים שאין יד משפחתם משגת לרכושם, הכוללות מחשב חדש, הדרכה בת 45 שעות, תוכנות ולומדות, חיבור לאינטרנט, מוקד טלפוני לסיוע טכני ואחריות בבית המשפחה למשך שלוש שנים.

אהבתם? מוזמנים לשתף!
x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!