נשיא המדינה נטע עץ בקרני שומרון, ונשא דברים בפני בני נוער
29/01/2016 21:08:22

נשיא המדינה:

״ארץ ישראל נקנית בסבלנות, לא בונים מדינה, לא בונים ארץ ביום אחד. כל אחד מהתהליכים האלו- הוא תהליך מורכב, הדורש סבלנות, אהבה ואורך רוח. אנחנו חמושים בתכונות הללו, ולכן אנחנו- ללא כל ספק, נגיע למטרתנו, וננצח״

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין סייר היום, חמישי, י״ח שבט, 28 בינואר, בקרני שומרון יחד עם ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, וראש מועצת מטה בנימין אבי רואה.

הנשיא נטע עץ זית יחד עם חניכי בני עקיבא מהסניף המקומי ותנועת הצופים מהשבט ביישוב, בחורשה המוקמת בקרני שומרון אשר תיקרא ״חורשת הנשיא״.

לאחר מכן ביקר הנשיא ב״מצפה שמוליק״ ביישוב. במצפה המשקיף על גוש דן, קיבל הנשיא הסבר על המצפה ועל הנוף הנשקף ממנו ממיכל שהם, אלמנתו של הרב שמוליק שהם ז״ל ממקימי רמת גלעד שבשומרון, על שמו נקרא המקום.

בסיום הסיור פגש הנשיא תלמידים מהיישוב באולם המתנ״ס, ברך את הנוכחים לרגל ט״ו בשבט שנחגג השבוע ואמר: ״כמה טוב להיות כאן בהרי השומרון המוריקים. בדרכי לכאן, הבטתי סביב וראיתי שני דברים מופלאים, שניים שהם אחד. מצד אחד נערים ונערות, תלמידים ותלמידות, צעירים וצעירות- ומצד שני, את הנטיעות שנטעו בעבר ואת אלה שעוד יינטעו באדמת הארץ, ושמסמלים את הכוח העצום הגלום בזרע, בפקעת, בשתיל. כמו השתילים, גם אתם, דור צעיר שגלום בו פוטנציאל עצום להוביל, לשנות, להיטיב. כמו שהשתיל צמא למים, החברה בישראל צמאה לפירות שאתם תעניקו לה כשתגדלו ותצמחו.״

״אנחנו צריכים לזכור כל הזמן, ארץ ישראל- נקנית בסבלנות.״ הדגיש הנשיא ואמר: ״מי שרואה את הפריחה, את הצבע הירוק של שמורת נחל קנה, רואה איך הארץ מגיבה באהבה לניסיונות שלנו, לטפח אותה ולהיאחז בה. אט אט אנו מתרגלים, מתחברים לאדמה הזאת, והיא אלינו- אנחנו מקשיבים לה, לנשימתה, והיא שבה ומקשיבה לנו.״

הנשיא סיים את דבריו ואמר: ״לא בונים מדינה, לא בונים ארץ ביום אחד. כל אחד מהתהליכים האלו- הוא תהליך מורכב, הדורש סבלנות, אהבה ואורך רוח. אנחנו חמושים בתכונות הללו, ולכן אנחנו- ללא כל ספק, נגיע למטרתנו, וננצח. תלמידים ותלמידות, הרבה טוב כבר נעשה אך יש  עוד עבודה שנותרה לכם, לאהוב, לטפח ולשמור, על ארצנו, על שתיליה, ועל אדמתה. תמיד אשמח לבקר אתכם.״

מדברי ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב באירוע: "הפוטנציאל של קרני שומרון גדול ואנו צריכים לשאוף להתרחב. אנו מבקשים ממך הנשיא שתהיה שגריר שלנו ,כאן מולך עם ישראל שחי יחד, נושם יחד, והוא זה שיבנה את האזור הזה. הנשיא הוא בן משפחה אצלנו יקיר ההתיישבות ועל כך התודה לך אדוני. קרני שומרון רואה את הפוטנציאל באנשים המגיעים אלינו מכל מקום וכך אנו נעביר את המסר לעם ישראל . כולנו שייכים לגוף אחד.

מדברי ראש מטה בנימין אבי רואה באירוע: "אנחנו רואים בך נשיא המדינה שותף מלא לדרך ההתיישבות בכל חלקי הארץ ועל זה נברך ונחזק אותך להמשיך באמירות אמת למען ארץ ישראל ובחיבור של כל שבטי ישראל יחד.  עלינו גם להישיר מבט ולומר בקול ברור ארצנו שלנו היא, וטובה היא מאוד מאוד. עם ישראל מסר נפשו לאורך הדורות למען ארץ ישראל וגם אנחנו צריכים לעשות כך כי אין לנו ארץ אחרת. ולאלו שחושבים לדחוק אותנו מכאן נעשה את כל מה שאפשר למנוע מהם להצליח, ונמשיך לפעול לחיזוק יהודה שומרון וכל ארץ ישראל. אלו הערכים שלנו שעליהם גדלנו, וכך נמשיך. חשוב גם כאן, להעביר את המסרים הברורים לדור הצעיר שהם ייקחו את המושכות, ויבינו שאלו הערכים שלנו האלה מדורי דורות"

רואה העניק לנשיא המדינה מפת תבליט גדולה של ארץ ישראל עם הקדשה אישית: "'והיה כעץ שתול על פלגי מים: אשר פריו, יתן בעתו ועלהו לא יבול: וכל אשר יעשה יצליח' (תהילים א'). לנשיא מדינת ישראל מר ראובן ריבלין, ידיד ההתיישבות, אוהב ארץ ישראל ומחזק בוניה. בהערכה רבה, בית מועצת יש"ע".

 
אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!