נערה דרוזית פנתה לבנט בעת הסערה "מרגישה כמו אזרחית סוג ב'"
09/02/2015 00:19:14

 

במהלך המהומה שנרשמה היום (ראשון) בכנס שבו השתתף יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בתל אביב, נטשו עשרות תלמידי תיכון ערבים את האולם במחאה על דבריו של השר באשר לצורך לאכוף ביתר שאת את הביטחון ביישובים הערביים במדינה. בשעה שהסערה באולם הייתה בשיאה, ניגשה לבנט תלמידת תיכון מדליית אל-כרמל, וקראה לו לעצור את אפליית בני העדה הדרוזית.

 

הנערה, דנה חסון הלומדת בכיתה י"א, ירדה עד לבמת האולם על מנת לשוחח עם בנט, לאחר שניסתה לפנות אליו מתוך הקהל ללא הצלחה. היא אמרה לו כי למרות התרומה הגדולה של בני העדה למדינה, בתור צעירה דרוזית היא חשה כמו אזרחית סוג ב'. "מה שעיצבן אותי זה שבאתי לכנס עם מלא אנרגיות שליליות בכל הנוגע למה שקורה איתנו הדרוזים רק בגלל שהתרבות שלנו היא ערבית", ציינה חסון.

 

"כשירדתי למטה לבמה, שאלתי איתו מה עם הדרוזים?", היא סיפרה. "הוא אמר לי שהרבה דרוזים שירתו עימו בצבא וכי הוא מעריך את מה שהם עושים למען המדינה. הוא חזר לבמה ואמר: 'אחותי כאן, דנה חסון, היא דרוזית והרבה דרוזים שירתו איתי בצבא'".

 

דבריה, גם הניסיונות לקדם את חוק הלאום הובילו לתחושת אפליה בקרב הדרוזים. "כביכול אני כדרוזית אחשב אזרחית סוג ב'", הדגישה חסון. "כל הנאום של בנט הכעיס אותי מאוד, כי בני המשפחה שלי עסקו הרבה מאוד בביטחון המדינה. אני נותנת את כל כולי למדינה ובסוף ארגיש אזרחית סוג ב' רק בגלל שאני לא יהודייה. רציתי שהוא יגיד את זה".

 

מלבד הדרישה לטפל במצוקתם של הדרוזים, תקפה התלמידה הצעירה את דבריו על המגזר הערבי. "הדברים שבנט אמר על הערבים הם לא ראויים, אלו דברים שלא צריך להגיד אותם, הוא גורר צעירים שנסחפים אחריו וזה מוביל למעשים קיצוניים ובגלל זה אנחנו רואים עליה באלימות", ציינה חסון.

 

"אני מאוד מעריכה את בנט, אבל אני מאוכזבת ממנו, כי לפני הכל אנחנו בני אדם", היא סיכמה. "כשאתה אומר לערבים שיושבים באולם שהם גנבים ומחבלים רק בגלל שהם ערבים זה לא ראוי מצד מנהיג".

 

מקור: http://reshet.tv/News_n/heb/news/Politics/Politics/articlenews,15162//

 

לחץ כאן לשמיעת ראיון בגלי צה"ל עם דנה חסון בתוכניתו של ניב רסקין

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!