אנחנו ישראלים רק במדים?
26/01/2015 09:41:17

 

רבי עקיבא אמר: ״ואהבת לרעך כמוך״ וזאת היא תמצית התורה על רגל אחת.

 

לדאבוננו, קומץ של פושעים התנפל בירושלים על החייל המשוחרר הדרוזי, טומי חסון, מכיוון שדיבר בשפת האם שלו, בערבית.

 

המקרה הזה לא מעיד על הכלל, אבל הוא צריך להדליק נורה אדומה. טיפול רפה מצד שלטונות החוק יביא לכאוס והתערערות מרקם היחסים בין יהודים ודרוזים. הגינוי שנשמע בלשון עילגים לא יפתור את הבעיה.

 

אפשר לכתוב ספר עב כרס שיכלול את כל ביטויי הגזענות של יהודים כלפי מי שכל חטאם הוא  לדבר בערבית, בשפת האויב. בשדה התעופה מפשפשים בכיסיהם ובמזוודותיהם, כאחרוני המחבלים, רק בגלל שמם הערבי. לא פוסחים על קצינים, דיפלומטים ואחרים שנותנים את חייהם למען המדינה.

 

כמה תשבחות קיבלה העדה הדרוזית במות השוטר הגיבור, זידאן סיף, בפיגוע בהר נוף בירושלים. והנה, כשהדרוזי מתקלף מהמדים – הוא חוטף מכות. התנהלות זו מאוששת את המלים הנוקבות בשירו של יהונתן גפן, בלדה לדרוזי : "בכפר ירוק במורדות הכרמל...עם הדובון ועם העוזי מי יכול היה לראות שהוא דרוזי?... למחרת בהפגנה הוא מתחיל לקבל אבנים בראש משום שבלי הדובון ובלי העוזי כולם ראו עד כמה שהוא דרוזי".

 

די, הגיעו מים עד נפש. האם אנחנו ישראלים רק כשלובשים מדים?

 

המעשים הללו נגד המיעוטים חייבים להיפסק. ישראל היא מדינה דמוקרטית, ששומרת על זכויות המיעוטים שחיים בקרבה, קל וחומר מיעוטים אשר מקריבים את היקר מכל למענה, ומקיימים את כל חובותיהם מבלי לקבל את כל הזכויות שמגיעות להם.

 

שבענו מהתנצלויות בחצי פה ומהבטחות סרק. שבענו ממס שפתיים ומהבטחות וסיסמאות ריקות מתוכן. מאסנו בקברניטי המדינה שמבקרים בכפרים (בדרך כלל לפני בחירות) דבש וחלב תחת לשונם, זה נהנה וזה לא חסר, אך מצבנו מחמיר מהפח אל הפחת.

 

הממשלה חייבת להתערב באמצעות הסברה נכונה בבתי הספר וענישה מרתיעה נגד אותם עבריינים. זה הזמן להתערב וליישם תוכנית לשוויון אמיתי, כדי להוכיח שהסיסמה הזאת לא נבובה וחסרת תוכן.

 

אנו לא סופרים כמה חברי כנסת דרוזים יהיו בכנסת או כמה דרוזים יכהנו בתפקידי כבוד אחרים חסרי תוכן, מבחינתנו כל חברי הכנסת מייצגים אותנו וכל ממשלה היא שלנו; ישראלים אנחנו למי ששכח.

 

הכותב הוא סא"ל במיל' ועובד משרד החוץ לשעבר

 

 

עוד באותו נושא
10 היכו דרוזי בי-ם "שמעו שדיברתי בערבית"

 

 

מקור : http://www.haaretz.co.il/opinions/1.2548439

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!