הטיול של הנער מירכא שהסתיים עם חתימה בשטוטגרט
26/12/2014 17:58:40

 

ראני עאייק בן ה-15 טס עם הוריו לגרמניה ורק עם הנחיתה התברר לו שהוא הגיע להיבחן במועדון מהבונדסליגה, שהתלהב והחתים אותו. רגע לפני שהוא מתחיל בהרפתקה של חייו הגיע גם ביקור במוזיאון שמנציח ליגת כדורגל שפעלה בגטו והשפיע עליו עמוקות

 

לא כל יום ישראל מספקת שחקנים לשטוטגרט הגרמנית. גם אם מדובר בבן 15 בלבד, הסיפור של ראני עאייק מרתק. הנער מהכפר הדרוזי ירכא שבצפון החל את קריירת המשחק שלו בכפרים ירכא וג'וליס, ומשם אביו ג'מיל, שתמך בו מהרגע הראשון, העביר אותו לשלוחה של מכבי חיפה במשגב.
 
הכישרון של הנער הימם את הסובבים אותו, והאבא החליט "להפתיע" את ראני ואמר לו: "אנחנו טסים לחופשה בגרמניה", מבלי להוסיף מילה על כדורגל.

 

עם הנחיתה בגרמניה בישר האב לבנו, בצוותא עם סוכן שחקנים, שהוא הולך להיבחן בשטוטגרט. ראני ההמום מיהר לקנות ציוד מתאים (נעליים ובגדי ספורט) מאחר שלא לקח איתו דבר ל"טיול". אחרי שהתגבר על התרגשות הציג עאייק יכולת מרשימה שגרמה לגרמנים להתלהב ממנו במהרה ולצרף אותו למחלקת הנוער של המועדון. 

רגע לפני המעבר לגרמניה והפרידה מהאוכל המיוחד של אמא, נסע ראני ביחד עם חבריו מקבוצת "מפעלות חינוך וחברה" למוזיאון "בית טרזין" בקיבוץ גבעת החיים, המוזיאון שמנציח את ליגת הכדורגל שפעלה בגטו בתקופת השואה. ראני הושפע עמוקות מהביקור וחזר לבית הוריו המום מהמראות.

 

בינתיים המשפחה מפרגנת, החברים מחזיקים אצבעות וכולם בטוחים שבקרוב ראני יהיה מפורסם. האב ג'מיל מנהל את מתפרת המדים הגדולה בארץ של צה"ל,

אבל זה לא מפריע לו להביע חשש שהקריירה של בנו תיעצר בעוד שלוש שנים כשיגיע זמן הגיוס של ראני. 
 
כבר בהיכרות הראשונית עם ראני ניתן להבחין כי מדובר בנער צנוע, שקט וביישן, אבל על המגרש מסתבר שהוא כישרון גדול, שחולם להגיע לנבחרת ישראל. האבא ג'מיל לא אובייקטיבי אמנם, אבל תסמכו עליו כשהוא אומר "הבן שלי הוא רונאלדו הבא. לא היה קשר שמאלי כזה". הלוואי.

 

מקור: ynet

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!