אבו סנאן- לא תהיה הפרדה בין מוסלמים לדרוזים
13/12/2014 19:21:43

 

במשרד החינוך הודיעו השבוע כי הוטל וטו על ההצעה להפריד בין תלמידים מוסלמים לדרוזים באבו סנאן.

 

לאחר ששוטרים הרגו את חיר א-דין חמדאן בכפר כנא, יזמה איה נסרה, תלמידת כיתה י"ב במגמת פיזיקה, עטיית כאפיות בכיתה כאקט של מחאה. הדבר גרר עימות בין תלמידים דרוזים למוסלמים, ובהמשך התרחבו המהומות ביישוב. במהלך האירועים נורתה אש, הושלכו רימוני הלם ורימון רסס, נפצעו עשרות ונעצרו 24 חשודים.

 
"הוועדה המוסלמית" הפועלת ביישוב החליטה כי התלמידים המוסלמים לא יחזרו ללמוד עד שיילכד משליך הרימון, ומאז רק התלמידים הדרוזים והנוצרים שבו לספסל הלימודים. ראש מועצת אבו סנאן, נוהאד משלב, הודיע השבוע כי מצא פתרון וכי לבקשת ההורים המוסלמים, ילדיהם ילמדו בבניין נפרד מחבריהם הדרוזים. בתחילת השבוע אמר משלב ל"ידיעות הצפון": "עלינו להשיב את השקט לכפר. אני ראש המועצה, ואני אקבע מה מתאים לכפר ולתושבים. מדובר במהלך שמטרתו ליישב מחלוקת ולהביא לשקט, להבנה ולאחווה".


 
מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, זעמה על ההחלטה החד צדדית ומיהרה לשוחח עם משלב במטרה להניא אותו מהחלטתו. דובר המחוז, דוד גורלי, ציין השבוע כי שמחון "ממשיכה לפעול מול כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים במטרה להחזיר לאלתר את כל התלמידים לבית הספר ובתוך כך לקיים שגרת למידה מיטבית, תוך הבטחת מוגנות התלמידים בבית הספר".


 
גם ראש עיריית סח'נין, מאזן גנאים, שהיה מעורב בניסיונות הפישור בין הצדדים, הביע התנגדות לתוכנית ההפרדה: "ניסינו לשכנע את הוועדה המוסלמית לחזור בה מתביעתה. אסור שהתלמידים המוסלמים לא ילמדו ביחד עם חבריהם הדרוזים, אולם לצערי, חברי הוועדה התעקשו. לא הצלחנו לשכנע אותם. צריך ליישב את המחלוקת ולהתלכד ביחד - מוסלמים, דרוזים ונוצרים. אנחנו נגד הפרטה ובידול".


 
שייח' תייסיר חלדי, אחד מראשי הוועדה המוסלמית, הסביר את המניע לדרישת ההפרדה: "בשל החשש לשלום התלמידים, ההפרדה בין התלמידים הדרוזים למוסלמים ראויה נכון לעכשיו. משרד החינוך צריך להבין שלנו חשוב שלום הילדים. מדובר בפתרון זמני".

 

מקור

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!