מפקד חיל האוויר לשוחרים - אתם בעיני המפתח להצלחה
16/09/2014 10:45:20

 

ביקור מפקד חיל האוויר בבית הספר התיכון "אחווה" עקב פתיחת כיתה טכנלוגית של חיל האוויר בבית הספר

 

החינוך הטכנולוגי כבר הפך חלק בלתי נפרד מחיל-האוויר. 82 שלוחות מרמת הגולן ועד אילת, יותר מ-7,000 שוחרים המהווים את העתיד של המערך הטכני של החיל. שתיים משלוחות המיוחדות שנפתחו השנה פגשו אתמול את מפקד חיל-האוויר.

 

גורל אחד
בבית-הספר הדרוזי בירכא, התחנה הבאה בביקור, מורגשת סקרנות. בבית-הספר הזה בו המנהלת היא אישה פורצת דרך, הגברת סיאם שואל, עדיין לא התרגלו ללובשי המדים. כיתה קטנה, פחות מעשרים תלמידים במדים וכבר בשבוע השני מגיעים מפקד החיל ואנשיו לפגישה. המנהלת לא מסתירה את התרגשותה. "הנוער של העדה הדרוזית הוא מצטיין", היא אומרת למפקד החיל. "הרצון לתרום בוער בלבו ואנחנו רואים בשוחרות הזדמנות להמריא ביחד". על קיר בית-הספר שמות הנופלים בני העדה הדרוזית שנפלו במערכות ישראל. "העדה הדרוזית קשרה את גורלה עם מדינת ישראל, יש ביננו ברית דמים", אמר מפקד החיל. "אין תפקיד בחיל שלא פתוח בפניכם, אנחנו צריכים אנשים מצוינים ואנחנו מחכים לכם".

 

הקשר ההדוק של חיל-האוויר עם העדה הדרוזית מתקיים כבר שנים רבות, מעל 300 מבני העדה משרתים בחיל במגוון תפקידים. בפגישה עם השייח מוואפק טריף המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, אמר מפקד חיל-האוויר: "הלב מתרחב לראות את השוחרים בבית הספר בירכא, היכולות מצוינות והמוטיבציה בשמיים. אני מייצג את חיל-האוויר ואני מבטיח שכל מה שקשור בנו אנחנו נעשה כדי לקדם את בני העדה לשירות משמעותי וליחס הוגן, זה זמן לאחד כוחות ואני שמח על ההזדמנות. אנחנו נבחרת אחת, רק ככה אפשר לנצח".

 

 

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!