אלפי משתתפים באירוע בשביל הבנים שהתקיים היום לזכרם של הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל
12/09/2014 14:10:07

 

אלפים השתתפו באירוע "בשביל הבנים" שהתקיים היום (שישי, 12.9) להנצחת הנופלים הדרוזים, בשבילים הסמוכים לפסגת המוחרקה בכרמל. תת אלוף אמל אסעד ארגן והפיק את האירוע, בהשתתפות נשיא המדינה רובי ריבלין, שר הביטחון, הרמטכ"ל, המפכ"ל, קצינים וחיילים רבים וציבור רחב שהגיע מכל הארץ.

במסגרת האירוע, יצאו אלפי המשתתפים למירוצי ריצה ורכיבה במטרה להביע הזדהות והערכה כלפי העדה הדרוזית וכן בכדי להנציח את זכרם של הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל. לטובת האירוע הוקצו מקצים במרחקים שונים: מסלולי ריצה של ורכיבה של 2, 5 , 10, 13 ו-31 ק"מ.

 

מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל- הלוי, מסרה כי האירוע המיוחד מהווה נדבך בתמיכת המשרד בתושבי המדינה בני העדה הדרוזית.

 

השר לפיתוח הנגב והגליל, שר האנרגיה והתשתיות הלאומית, סילבן שלום:" לוחמי צה"ל הדרוזים שנהרגו במערכות ישראל הם גיבורים שנהרגו בהגנה על מדינתנו ואנחנו מצדיעים היום לזכרם. הם העדות לקשר הבלתי ינתק בין בני העדה הדרוזית למדינת ישראל".

 

תת אלוף במילואים, אמל אסעד, יוזם מייסד ומארגן האירוע: "איני זוכר אף אירוע שעורר התרגשות וגאווה כזו בקרב העדה כולה. האירועים האלה חושפים טפח נוסף במימדי ההזדהות חוצת המגזרים והעדות – בבני העדה הדרוזית בכלל ובמשפחות השכולות על שמירת הארץ ואהבתה בפרט".

 

יעלון באירוע "בשביל הבנים הדרוזים: "מצדיע לנופלים ולבני העדה הדרוזית כולה"

אלפים השתתפו הבוקר באירוע הספורט להנצחת חללי צה"ל בני העדה הדרוזית, כשהתחרו במקצי רכיבה על אופניים וריצה. שר הביטחון משה בוגי יעלון אמר הבוקר באירוע "בשביל הבנים הדרוזים" כי ישראל מצדיעה היום לא רק לנופלים, אלא לעדה כולה. "אני מצדיע לחבריי, גיבוריה של הארץ הזו, ולכם בני המשפחה הכואבים והחסרים", אמר יעלון, "מדי יום העדה הדרוזית ראויה על להצדעה על השותפות. הם חלק בלתי נפררד מחומת המגן של מדינת ישראל".

 

ריבלין באירוע "בשביל הבנים הדרוזים": "ברית אחים בינינו"

נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין, אמר הבוקר באירוע "בשביל הבנים הדרוזים" כי ישראל שותפה מלאה של העדה הדרוזית. "הברית ביננו איננה רק ברית דמים אלא חייבת להיות ברית החיים", אמר הנשיא, "הדרוזים הם אזרחי מדינת ישראל, הם ממלאים את תפקידם כאזרחים בדרך הטובה והמועילה והחשובה ביותר, כפי שעושה כל אחד מאיתנו".

 

הודעת המשטרה:

אלפים הגיעו הבוקר למירוץ "בשביל הבנים", לזכרם של 398 חללי בני העדה הדרוזית שנפלו במערכות ישראל, ביניהם 112 שוטרים.

מטרת המירוץ היא להנציח את זכרם של חללי כוחות הביטחון בני העדה הדרוזית דרך שביל המחבר את כפרי העדה מדליית אל כרמל שבדרום ועד חורפיש שבצפון. במחוז חוף נערכו בהתאם, ושוטרי משטרת חיפה הגיעו משעות הבוקר לצירים המובילים למקום ושמרו על הסדר והביטחון במירוץ.

גם המפכ"ל, רנ"צ יוחנן דנינו, הגיע לאירוע ושיבח את מאות הקצינים והשוטרים שהשתתפו במירוץ החשוב, "אני רואה חשיבות רבה בקיום האירוע, שמעלה על נס את שותפות הגורל בין העדה הדרוזית למדינת ישראל, דבר הבא לידי ביטוי בפעילות בני העדה במשטרת ישראל".

 

מר ג'יהאד קבלאן:

בסיומו של האירוע המדהים המירוץ השנתי ״ בשביל הבנים הדרוזים״ ברצוני להודות למר אמל אסעד( תא״ל מילואים) הוגה ויוזם הרעיון על כך שאפשר לכולנו בני העדה וכל עם ישראל לחבור יחדיו באירוע מרשים בכל קנה מידה הן מבחינת הארגון והסדר והן מבחינת כמות המשתתפים, אירוע שכל מטרתו להנציח ולהציב אנדרטה ״חיה ונושמת״ לזכרם של הנופלים במערכות ישראל מבני העדה.
אירוע זה בא לסמל את הקשר ההדוק והערבות ההדדית בין מדינת ישראל עם ישראל והעדה הדרוזית.
תודה אמל

 

מר רפיק חלבי:

חמישה ק"מ כבר הלכתי בשביל הבנים
אלפים רבים ממלאים את דלית אל כרמל ואת יערותיה הקסומים
עכשיו ממתין לביקור הנשיא, שהבטיח כי דלית אל כרמל יהיה המקום הראשון לבקר בו ביקור ממלכתי והנה זה מתממש.

 

בת 15 נפצעה בינוני כשנפלה מאופניה

נערה בת 15 שהשתתפה ברכיבה על אופניים באירוע "בשביל הבנים הדרוזים" נפלה ונפצעה בינוני. צוות מגן דוד אדום פינה אותה לבית החולים רמב"ם בחיפה.

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!