יד ביד לחיזוק הקשר בין חיל הים לעדה הדרוזית
09/09/2014 22:52:17

 

היום (ג'), התקיים בבסיס חיפה ביקור חגיגי של נכבדי העדה הדרוזית בראשות מפקד חיל הים, האלוף רם רוטברג ובנוכחות מפקד בסיס חיפה, תא"ל דוד סלמה, מזכירו הצבאי של הנשיא, תא"ל חסון חסון, הקצין בן העדה הדרוזית הבכיר ביותר בצה"ל וראש מנהל האוכלוסיות באגף כוח האדם, אלוף משנה וג'די סרחן. מטרת הביקור הייתה חיזוק הקשר שבין החיל לעדה, ועידוד גיוס בקרב בני העדה לשירות משמעותי בחיל.


היום נפתח בברכה חגיגית של מפקד חיל הים ובהצגת אתגרי העת העומדים בפני החיל על ידי מפקד בסיס חיפה, שסקר בפני נכבדי העדה הדרוזית את פריסת הכוחות החיילים, משימותיו בתחום ההגנה על הנכסים האסטרטגיים של מדינת ישראל והביטחון השוטף, והתעצמותו. כמו כן סקר תא"ל סלמה בפני המכובדים את פעילות החיל במהלך מבצע 'צוק איתן'.


היום המשיך בהפלגה חגיגית על אח"י חנית, ספינה מדגם סער 5. על סיפונה של החנית שוחחו נכבדי העדה עם מפקד שייטת ספינות הטילים, אלוף משנה אייל הראל. בין ארוחה מסורתית ב'מס' לבין ביקור בגשר הפיקוד, דנו בחשיבות גיוס בני העדה הדרוזית לתפקידים משמעותיים בחיל הים.


"כיום משרתים כ-130 קצינים, נגדים וחיילים בני העדה הדרוזית בחיל", אומרת מפקדת פלגת כוח אדם בבסיס חיפה, סא"ל לילך רבינוביץ'. "חיל הים מקבל בזרועות פתוחות כבר הרבה שנים חיילים ואנשי קבע בני העדה הדרוזית, קצינים מהנדסים, לוחמים על כלי השיט, ועוד. אנחנו גאים בהיותם חלק חשוב מהחיל ונשמח לראות בעתיד חיילים נוספים. אנחנו מקווים שמהביקור הזה יוצרו קשרים חדשים שיגדילו אף יותר את כמויות המתגייסים בקרב בני העדה לחיל".


מפקד שייטת ספינות הטילים סקר בפני הנכבדים על פעילותה של השייטת, בין היתר הפעילות ב'חשיפה מלאה', והוביל אותם לסיור על גשר הפיקוד, בו הם שוחחו עם מפקדי ולוחמי הספינה וצפו במערכות הנשק וההגנה המתקדמות שבה. "אנחנו מודים למפקד חיל הים על המפגש הזה. אין ספק שזה יום חשוב עבורנו, שירות החיילים בני העדה הדרוזית בחיל הים הוא אתגר חשוב", אמר ענתיר מועדי, מבכירי העדה אשר נכח בביקור.

 

לאחר ארוחה קלה ב'מס', שבה החנית אל החוף וטקס מרגש התקיים במעמד כל הנוכחים. "העוצמה הגדולה ביותר של חיל הים היא האנשים. המעמד הזה הוא הזדמנות להצדעה ולהוקרה, ולאמירת תודה והערכה על השותפות, על ההליכה יחד בדרך ללא שום הבדל, על היותנו כולו אנשים שיודעים על מה אנו נלחמים", אמר מפקד חיל הים, והודה לראש העדה הדרוזית, השייח' מואפק טריף על הצלחת היום ושיתוף הפעולה הפורה.

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!