חבר כנסת לשעבר סעיד נפאע נידון לשנת מאסר בפועל
04/09/2014 10:20:46

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר הבוקר (ה') שנת מאסר בפועל על חבר הכנסת לשעבר מבל"ד סעיד נפאע שהורשע בגין יציאה שלא כדין למדינת אויב ומגע עם סוכן זר.

נפאע הורשע לפני מספר חודשים לאחר שב-2007 נסע לסוריה ונפגש עם סגן מזכ"ל החזית העממית. עשרות מבני העדה הדרוזית הגיעו לבית המשפט, נפאע: "מדובר ברדיפה פוליטית"

 

לפני חמישה חודשים הורשע נפאע בגין עבירות שבוצעו בשנת 2007 לאחר שעבר את הגבול לסוריה יחד עם 282 אנשי דת ונפגש שם עם סגן המזכ"ל של ארגון החזית העממית טלאל נאג'י. הבוקר הבהיר ח"כ לשעבר כי ימשיך להיאבק על חפותו ויערער לבית המשפט העליון.

 

לא הופתעתי מגזר הדין", אמר נפאע בצאתו מבית המשפט. "מדובר ברדיפה פוליטית והייתי מתכנן להגיש ערעור על כל החלטה שתצא מבית המשפט, בין אם זה כלא או כל גזר דין אחר. "כל התיקים נסגרו למי שנסע לסוריה לביקורים ועזר לאחרים. רק לפני כמה חודשים נסגר התיק נגד 16 שייחים שביקרו בסוריה יחד איתי. גם נגד עוזריו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה נסגר התיק. היחיד שקיבל מאסר זה אני". לשאלה אם הגזר דין ירתיע או יפחיד דרוזים אחרים מלהיכנס לסוריה אמר נפאע: "זה לא יפחיד אף אחד".  
 
במהלך המשפט אישר נפאע כי נפגש עם נאג'י, אך טען שהיה מדובר בפגישה מקרית שלא הייתה חשאית. נגד נפאע הוגש אישום גם בגין פגישה עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. מעבירה זו הוא זוכה לאחר שהשופטת קבעה כי אין ראיות כדי להרשיעו.

 

 

נציגת הפרקליטות בתיק, עו"ד יעל כוכבי מפרקליטות מחוז צפון, בירכה על גזר הדין. "הנאשם ששימש כחבר כנסת הגיע למדינת אויב ונפגש עם בכיר בחזית העממית. למרות טענותיו לרדיפה פוליטית ושהפגישה הייתה אקראית, בית המשפט קבע חד-משמעית כי מדובר בפגישה מתוכננת וחשאית הפוגעת בביטחון המדינה וקשירת קשר עם סוכן זר", אמרה כוכבי והוסיפה: "כל ח"כ ישראלי שנפגש עם אויב יישלח למאסר".

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!