קבר יתרו יועבר לדרוזים
13/08/2014 09:22:42

 

אחרי שנים של מחלוקות בין מדינת ישראל לבין העדה הדרוזית, אושרה העברת מתחם קבר נבי שועייב, הידוע גם בשם קבר יתרו, שבגליל לידי העדה הדרוזית תמורת מחיר סמלי של 18 שקלים. 

 

על פי ההחלטה, המדינה תחכיר לעדה הדרוזית את מתחם הקבר ושטח נוסף מסביב בגודל כולל של כ־170 דונם, ל־49 שנים. יו"ר מועצת מקרקעי ישראל השר אורי אריאל אמר כי "ההחלטה היא אות לכך שאנו מכירים בתרומה של העדה לישראל. מי שתורם למדינה צריך גם לקבל ממנה חזרה". 


הנהלת רשות מקרקעי ישראל אישרה אתמול את בקשת שר הבינוי והשיכון והחליטה להמליץ למועצת רשות מקרקעי ישראל להחכיר את נבי שועייב, שנמצא על יד כפר זיתים, לידי עמותת נבי שועייב של העדה הדרוזית.
מדובר בהחלטה שתשים קץ למחלוקת רבת שנים בין העדה הדרוזית לבין ישראל על השימוש במקום ותיתן מענה לצרכים הדתיים של בני העדה, כמו גם מתחם מורשת ושימושים נוספים.


החלטת ההנהלה תגיע לאישור סופי במועצת מקרקעי ישראל בישיבת המועצה הקרובה. מדובר בהטבה משמעותית לבני העדה הדרוזית בשווי כמיליון וחצי שקלים. יש לציין שמדובר בהחלטה נוספת לטובת העדה, לאחר ההחלטה לזירוז הבנייה בדלית אל־כרמל וזירוז התכנון ביישובים הדרוזיים. 

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!