ברית אחים
27/07/2014 16:30:15

 

בכפר חורפיש בגליל, מארחים מתחילת מבצע "צוק איתן" משפחות רבות מהדרום ללא עלות, מתוך דאגה כנה ורצון לסייע בכל דרך. פארג' מרעי, רכז התיירות בכפר, סיפר כי היוזמה החלה מראש המועצה, שסחף אליו את כל התיירנים.

 

במועצה המקומית כסרא-סמיע, התארגן משלוח חבילות לחיילים בסכום של 5000 ₪, מתוך תקוה ואמונה שהחיילים יחזרו בשלום לבתיהם ולמשפחותיהם, סיפר, חמד עבדאללה מנהל מחלקת התיירות במועצה.  

 

תושבי הכפר פקיעין בחסות המועצה המקומית מחבקים באהבה את חיילי צה"ל וכוחות הביטחון  והתארגנו במרוכז, למשלוח עשרות חבילות שי ותרומות רבות שנאספו על ידיהם.

 

תושבי יאנוח ג'ת, באמצעות מועצת הנוער ברשות ויוזמות מקומיות של משפחות וחמולות, אספו תרומות מתושבי הכפרים וקנו כמויות אדירות של  מצרכים לחיילים המשרתים בדרום, עשרות חבילות הועברו לחיילים עם מכתבי עידוד לנוטלים חלק בהגנה על המולדת. יש לציין, כי מהיום הראשון ללחימה ,בעלי הצימרים הודיעו על מתן הנחה משמעותית ביותר  לתושבי הדרום. חאתם עג'מיה, מ.מ ראש המועצה סיפר כי,  ראש המועצה שוקל במידה ותמשך הלחימה, להזמין ילדים, נוער ואת תושבי הדרום להתארח במוסדות הציבור בכפרים כולל הפעלה ופעילות חברתית.

 

שותפות הגורל, וברית האחים בין העדה הדרוזית למדינת ישראל החלה בימי קום המדינה ונמשכת עד עצם היום הזה. מופיד אבו ריש, מהכפר ירכא, מורה דרך מוסמך כיום, היה בעברו איש צבא,  מבקש להזמין את עם ישראל ותושבי הדרום לסיורים מודרכים ללא תשלום בגרעין הכפר העתיק של ירכא למפגש בלתי אמצעי עם תושבי הכפר, שיביעו את תמיכתם הכנה ואהדתם לחיילי צהל הלוחמים בדרום.

 

"כמורה דרך דרוזי ואיש צבא לשעבר ברצוני לחזק את חיילי ומפקדי צה״ל אשר נלחמים בארגוני המחבלים הקיצוניים חמאס, ג'יהאד ואחרים ולומר כי צה״ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. הרבה מפקדים וחיילים נהרגים ונפצעים מפני שלא רצו לפגוע באזרחים ובנשים וילדים ההפך ממה שהחמאס עושה כשפוגע באזרחים ומשתמש באזרחים כמגן אנושי.

להזמנות: 

0542600094

 

אהבתם? מוזמנים לשתף!

x

אוהבים את ירכא נט? תנו לנו בלייק!